IMG_5163

Saamislugu ja taust:

"Duo Catarsis" algusajaks võib lugeda aastat 2004.
Kuigi Tommy ja Vlad olid erinevates projektides ka eelnevalt koostööd teinud, oli just 2004 aasta see, kui hakkas kujunema ühine idee, stiilitunnetus ning arusaam.
Esialgu jätkusid koos esinemised küll Tommy nime all ning katsetati erinevaid stiile ja kõlapilte, kuid juba vähem kui aasta hiljem investeeriti ühiselt esinemistehnikasse ning astuti üles täiesti uue kõlapildi ja repertuaariga nime all "Retro-2".
Tasapisi jätkus esinemistehnika ning instrumentide uuendamine ja täiustamine. Ühe esimese pubibändina võeti esinemistel kasutusele ka valgus- ja effektitehnika.

2006 aastal asuti üheskoos plaati salvestama. Plaat kandis nime "Pomotional" ning sisaldas ülevaadet Catarsise erinevatest lugudest. Kuna plaadi esialgne idee oli pigem reklaam ning stiilinäide, olid lood valitud võimalikult erinevad ning plaati jagati tasuta ning kingituseks.

Samal aastal salvestati veel teinegi, “R.E.T.R.O” nimeline plaat, mid aoli võimalik osta ansambli esinemistelt.

Uus suurem muudatus tuli aastal 2007. Oluliselt täienes esinemistehnika, laiendati valgustehnikat ning uuendati instrumente. Üldine kõlapilt muutus oluliselt julgemaks ning rokilikumaks.
Alus pandi isiklikule helistuudiole "CSP Studios" ning antakse välja kaks uut helikandjat - ainult vene keelseid lugusid sisaldav "Za Tumanami" ning pehmes jazz-swing stiilis jõulualbum "Merry Jazzy Xmas".
Alates aastast 2007 kannab ansambel nime “Duo Catarsis”.